Analiza Transakcyjna dla trenerów
Maciej Chabowski   
wtorek, 28 czerwca 2011 11:29

Analiza Transakcyjna (AT) to jeden z bardziej znanych nurtów w psychologii i psychoterapii stworzony przez amerykańskiego psychologa i psychoterapeutę Erica Berna (autora książki „W co grają ludzie?”). Warto zaznaczyć, że jest to nurt zdecydowanie praktyczny, który w założeniu ma dawać swoim użytkownikom i propagatorom skuteczne narzędzia do lepszego funkcjonowania w relacjach z innymi ludźmi. Ponadto biorąc pod uwagę, że bardzo dużo miejsca poświęca się w nim nie tylko jednostkom, ale także relacjom w grupie, jest to podejście, które okazuje się inspirujące tak dla psychologów biznesu, jak i dla trenerów prowadzących szkolenia z zakresu kompetencji miękkich.

Tym bardziej cieszy nas fakt, że Analiza Transakcyjna doczekała się w końcu godnego uwagi podręcznika dedykowanego właśnie praktykom biznesu. Książka Julie Hay pt. „Analiza Transakcyjna dla trenerów” to pierwsza wydana w języku polskim publikacja, która tak szczegółowo opisuje tą koncepcję w kontekście możliwości jej zastosowania w praktyce menedżerskiej i trenerskiej.

W sposób przystępny i ciekawy Autorka przedstawia w niej nie tylko AT rozumianą jako teorię komunikacji międzyludzkiej czy system psychoterapeutyczny, ale też przybliża ją jako narzędzie do analizy organizacji i szkolenia personelu w niej zatrudnionego. Julie Hay zwiększa też świadomość Czytelnika (a trenera w szczególności) w kontekście rozumienia własnych zachowań oraz wprowadzenia określonych zmian umożliwiających dalszy samorozwój i zwiększenie własnej efektywności. Od styli pracy, poprzez style przywództwa, a na kreatywności i innowacyjności kończąc, w książce tej znajdziemy wiele możliwych zastosowań oraz dobrych praktyk umożliwiających wdrożenie Analizy Transakcyjnej w realia biznesowe. Polecamy naszym wszystkim Czytelnikom!


Julie Hay - Analiza Transakcyjna dla trenerów

 

Partnerzy

Psychologia Społeczna Grupa Trenerska SkillsDesigners
PTTB Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne